ЭИК жаңылыктары

Комитет МДС по человеческим ресурсам рассмотрел вопросы трудового законодательства

МДС

Жарыяланган датасы: 5 Октябрь 2018
Комитет МДС по человеческим ресурсам рассмотрел вопросы трудового законодательства

МДС

5 октября 2018

В заседании Комитета МДС по человеческим ресурсам приняли участие работники Государственной службы миграции при Правительстве КР, HR-менеджеры и руководители юридических служб банковского сектора и пищевой отрасли.

Канат Сейдалиев, генеральный директор, управляющий партнер юридической фирмы «Grata», дал комментарии по поправкам в Трудовой кодекс КР в части исковой давности по делам о взыскании заработной платы.

Канат Сагынбаев, специалист Госслужбы миграции, ответил на вопросы о проектах подзаконных актов, касающихся увеличения стоимости разрешений на привлечение иностранной рабочей силы.

Жибек Токтокожоева, консультант «Эл Груп Консалтинг», ознакомила с результатами исследования рынка заработных плат и компенсаций.

По итогам дискуссий решено создать межведомственную рабочую группу по трудовым вопросам.

Жаңылыктар

ЭИК жаңылыктары 12 Октябрь 2026

ЭИК Салык кодексине өзгөртүүлөрдү киргизүү боюнча мыйзам долбооруна байланыштуу бизнестин негизги маселелерин көтөрдү

2026-жылдын 12-октябрында Эл аралык ишкерлер кеңешинин (ЭИК) аткаруучу директору Аскар Сы…

ЭИК жаңылыктары 6 Октябрь 2026

ЭИК Кыргыз Республикасынын Статистика боюнча кеңешинин жыйынына катышты

6-октябрда ЭИКтин аткаруучу директору, Статистика боюнча кеңештин төрагасынын орун басары…

ЭИК жаңылыктары 25 Сентябрь 2026

МДС CIPEнин аймактык конференциясында бизнестин кызыкчылыктарын илгерилетүү боюнча ыкмаларын тааныштырды

МДС Ереванда өткөн CIPEнин аймактык конференциясында Кыргызстандагы бизнес-адвокация тажр…

ЭИК жаңылыктары 19 Сентябрь 2026

Диалогдон долбоорлорго: Прагада Борбордук Азия менен Борбордук Европанын кызматташтыгы талкууланды

19-сентябрда Прага шаарында МДСтин аткаруучу директору Аскар Сыдыков «Central Europe, BRI…